Executive Management Team
Stuart Love
Chief Executive Officer
Keomany Mayes
General Manager - Quality Assurance and Student Services
David Taylor
General Manager - Business Development
Kim Little
General Manager - Education and Training
Blaire McSorley
Executive Assistant
Management Team
Matt Cook
IT Manager
Fiona Shelton
Administration Manager
Laura Mavin
Admissions Manager
Tal Frenkel
Quality Assurance Manager
Kirsten Fisher
Education Manager
Sharon Wilson
Training Manager - Metro
Renaye Webb
Training Manager - Regional
Wade Dukes
Group Business Development Manager
Bjarne Spelleken
Business Development Manager
Ian Gowland
Business Development Manager
AdministrationΒ Team
Jemima Braniff
Administration Coordinator - Head Office
Abbey Tesch
Administration Officer
Braydon Thomas
Administration Officer
Ashley Burton
Admissions Officer
Bonny Thiel
Admissions Officer
Destiny Rigby
Admissions Officer
Adele Smith
Campus Operations Assistant - Regional
Dominic Breslin
Campus Operations Assistant - Metro
Information Team
Dylan Davis
IT Support Officer
Quality Assurance Team
Chris Fitzgibbon
Quality Assurance Coordinator
Claudia Hitchins
Quality Assurance Coordinator
Marlisa Dell'Orefice
Quality Assurance Officer
Business Development Team
Nikki Stephens
Marketing Coordinator
Ian Belford
Business Development Coordinator
Jackson Screen
Business Development Coordinator
JJ Borrow
Business Development Coordinator
Lauren James
Business Development Coordinator
Training Team β Metro
Mandy Blundell
Training Coordinator - Health
Claire Holowczak
Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism
Leonie Blair
Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism
Angela Brown
Trainer and Assessor (Hospitality)
Cathy Cramond
Trainer and Assessor (Business & Hospitality)
Gareth Pritchard
Trainer and Assessor (Hospitality & Business)
Jo Heidke
Trainer and Assessor (Business & Hospitality)
Karen O'Doherty
Trainer and Assessor (Hospitality)
Kevin Dickinson
Trainer and Assessor (Business & Telecommunications)
Kylie Chamon
Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)
Libby Bergin
Trainer and Assessor (Community Services)
Peter Millett
Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)
Ruth Torrens
Trainer and Assessor (Business)
Sandy Lee
Trainer and Assessor (Community Services & Individual Support)
Sara Charleson
Trainer and Assessor (Business, Hospitality & Tourism)
Sos Pedersen
Trainer and Assessor (Business)
Wendy Gordon
Trainer and Assessor (Business, Hospitality & Tourism)
Training Team β Regional
Aaron Haycock
Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism
Bianca Griffiths
Training Coordinator - Foundation Skills
Samantha Allan
Training Coordinator - North Queensland
Cherrie Taylor
Trainer and Assessor (Foundation Skills)
Cloe Tyler
Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)
Deb Steinohrt
Trainer and Assessor (Individual Support)
Georgia Carter
Trainer and Assessor (Commercial Cookery and Hospitality
Rebecca Morton
Trainer and Assessor (Hospitality)
Rob Hamilton
Trainer and Assessor (Business and Hospitality)
Robbie Cavanough
Trainer and Assessor (Business, Business Administration & Hospitality)
Uncle David Boye
Trainer and Assessor (Business and Foundation Skills)
Zali Lawson
Trainer and Assessor (Community Services and Individual Support)
Kati Hein
Assistant Trainer (Foundation Skills)
Saad Hammo
Assistant Trainer